Tłusty czwartek – 9 najlepszych przepisów na pączki i faworki

Tłusty czwartek już za rogiem. Postanowiłam więc zebrać dla Was arsenał najlepszych przepisów z bloga w jednym miejscu. Przyglądam się tym przepisom i zastanawiam się, który z nich lubię najbardziej? Który wykorzystać w tym roku, a może zrobić coś nowego?

Gdy byłam dzieckiem najbardziej lubiłam pączki wiedeńskie i do teraz mam do nich sentyment. Kiedy jednak pomyślę o świeżutkim, jeszcze chrupiącym na zewnątrz drożdżowym pączku, nadziewanym konfiturą, to już sama nie wiem. Kuszą i pączki i faworki, a z tych ostatnich najbardziej lubię cenci. Musicie koniecznie ich spróbować – są wyjątkowe!

Na uznanie zasługują też oliebollen, podobne do naszych rodzimych drożdżowych racuchów z jabłkami i oczywiście donuty, które są klasyką same w sobie. Jeśli natomiast lubicie róże karnawałowe, koniecznie spróbujcie cartellate – smakowicie opływające winnym syropem z żurawiną.

Omal bym zapomniała – są też szybkie pączki z serka – wiem, że wszyscy je lubią – i ja i Wy także. Te i inne zobaczycie w galerii poniżej wraz z odnośnikami do sprawdzonych przepisów.

Poznaj 9 najlepszych przepisów z bloga Ósmy Kolor Tęczy

[URIS id=9972]

Join the Conversation

  1. Szkoda, ze dopiero teraz trafiam na ten wpis to bym spróbował coś zamiast tradycyjnych pączków… ale no nic najwyżej w przyszłym roku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Ósmy Kolor Tęczy © Copyright 2022. All rights reserved.
Close