Gotowane rzodkiewki.

Słynna majówka pomału dobiega końca. Starsza córka siedzie właśnie w szkolnej ławce, a ja dopijam pierwszą dziś kawę i czekam aż młodsza otworzy swoje niebieskie oczka i da głośny sygnał, że wstała. W skrócie – dzień, jak co dzień… Za oknem dziś ponuro i zapowiada się na deszcz. Szkoda, bo miałam nadzieję wyrwać się z domu i pomknąć gdzieś na rowerze w sobie tylko znanym kierunku.

Z racji tego, że słonko dziś o mnie zapomniało, wrzucam gotowane rzodkiewki. Czemu nie…

By przygotować miseczkę tych różowiutkich perełek należy zaopatrzyć się w pęczek rzodkiewek (lub więcej, jeśli mamy taką potrzebę). Umyć je dokładnie i oczyścić. Zagotować wodę i lekko ją posolić. Rzodkiewki gotować ok 15 minut. Po tym czasie odcedzić i polać świeżo roztopionym masełkiem. Posypać koperkiem lub inną zieleniną według uznania.

Rzodkiewki zaskakują swym smakiem, naprawdę są warte polecenia i spróbowania. Staną się nie tylko doskonałym dodatkiem do grillowanych, czy pieczonych mięs – no, w końcu to maj, czas grillowania i piknikowania. Będą też prawdziwą i niebanalną ozdobą stołu.

Jako ciekawostkę dodam, że nawet maluchy zakochają się w takich rzodkiewkach. Moja 15 miesięczna córeczka nie lubi ich na surowo, ale tych nie jest w stanie sobie odmówić i za każdym razem podkrada z miseczki i zajada małymi rączkami…

Smacznego :)

11 Odpowiedzi

  1. Warto spróbować. Dzięki gotowaniu tracą swoją ostrość i nabierają zupełnie nowego smaku.

 1. Bardzo ładnie wyglądają i smacznie opisane zostały. Ale jakoś nie jestem przekonany do rzodkiewek… Chyba czas to zmienić! :-)

  1. Każdy ma prawo czegoś nie lubić, ale jestem zdania, że choć raz powinno spróbować się wszystkiego :)

  1. Jeśli do tej pory nie miałaś okazji jeść takich rzodkiewek, jestem przekonana, że smak Cię zaskoczy. Mam nadzieję, że pozytywnie. Daj znać, jak smakowało :)

  1. Bardzo się cieszę, że smakowały :)
   Zapraszam do odwiedzin, w najbliższym czasie prawdziwe „niebo w gębie” ;)

  1. Całkiem ciekawy dodatek do dania głównego, albo lekka przekąska. Warto spróbować, ale najsmaczniejsze są te gruntowe, letnie, dostępne w sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *