Przepisy z dynią - podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu

Przepisy z dynią czytelników – podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu

Podczas dyniowego tygodnia pojawiło się na blogu wiele smacznych inspiracji. Ten tydzień zamykam rozstrzygnięciem konkursu jesiennego organizowanego wspólnie z Polsat Food Network.

Zainteresowanych moimi propozycjami na dania z wykorzystaniem dyni, zapraszam do klikania w zdjęcie poniżej.

Tydzień upłynął tak szybko, że nie zdążyłam się nawet nacieszyć tym, że na blogu trwa pierwszy w jego historii  konkurs. Przyznaję, że stresowałam się nim strasznie, a jako, że mam zapędy do czarnowidztwa w takich sytuacjach, wyobrażałam sobie różne cuda i koszmary. To zapewne przez te dynie i sezon halloween. Śledziłam każde kolejne zgłoszenie, każdy przepis i z trudem powstrzymywałam się, by nie pobiec od razu do kuchni ugotować wszystkie te pyszności. Podaliście przeszło 130 propozycji na dyniowe dania i każda z nich była na swój sposób wyjątkowa. Miałam naprawdę “trudną dynię do zgryzienia”…

Zanim przejdę do podania rozstrzygnięcia konkursu, chciałam wszystkim podziękować za tak liczny udział w konkursie, za odwiedziny i komentarze. Chciałam również pogratulować Wam wszystkim wspaniałych pomysłów, kreatywności i kulinarnych umiejętności. Z takimi czytelnikami, jak Wy, mogę co miesiąc konkursy organizować! Dziękuję.

Ale nie przedłużając już niepotrzebnie… Oto 5 osób, których propozycje zwróciły moją szczególną uwagę, pobudziły moją kulinarną wyobraźnię i nieopartą chęć spróbowania tego, o czym pisały i tym samym zdobywają upominki ufundowane przez sponsora konkursu, stację Polsat Food Network. Oto one:

***

1. DAGMARA i jej chipsy z dyni z sosem z grillowanej papryki –  muszę je zrobić!

2. JOANNA i propozycja na pierożki z mąki pełnoziarnistej z dynią, rozmarynem i olejem sezamowym – uwielbiam to połączenie smaków!

3. KINGA za tort dyniowy wg projektu córki Ani – uwielbiam, gdy dzieci aktywnie włączają się do gotowania, a projekt – pierwsza klasa!

4. DORIS za wyjątkowy przepis na sałatkę z marynowaną dynią na słodko – ja sałatki nigdy nie odmówię, a takiej w szczególności!

5. JUDYTA i jej cytrynowo-dyniowe drożdżówki z białą czekoladą – drożdżówki od zawsze były moją słabością…

***

Jako, że w konkursie pojawiło się tak wiele propozycji, tak wiele z nich zapadło mi w pamięci tak bardzo, że nie  mogę doczekać się chwili, gdy wypróbuję je w zaciszu własnej kuchni, postanowiłam przyznać 3 nagrody dodatkowe – nagrody niespodzianki, które ufunduję osobiście. Oto trzy wybrane przeze mnie wyróżnienia:

***

1. IWONA RÓŻA za  dynię marynowaną w limonce – mam wrażenie, że już czuję jej smak

2. PAULINA i jej bosko zapowiadający się kuskus z gulaszem dyniowo-warzywnym

3. KAROLINA i kompot z dyni jej babci

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję. Czekajcie na wiadomości mailowe ode mnie :)

***

13 Odpowiedzi

    1. Jeśli Wy się cieszycie, to ja tym bardziej :) Moja starsza córka omija kuchnię szerokim łukiem, za to młodsza znacznie chętniej pomaga. Mam nadzieję, że i ja w końcu będę mieć taką pomocniczkę :) Pozdrawiam :)

  1. Gdzie tylko mogę piszę o moim zaskoczeniu i radości. Gratuluję wszystkim, dziękuję i pozdrawiam. Uwielbiam małe niespodzianki ;-)

    1. Bardzo się cieszę, że wyróżnienie sprawiło Ci tyle radości, mam nadzieję, że uda mi się Cię równie miło zaskoczyć upominkiem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *